بهینه‌سازی صفحات وب بر پایه موتور جستجو (به انگلیسی: Search Engine Optimization - SEO) - شاخه‌ای از بازاریابی بر پایه موتور جستجو (search engine marketing - SEM) – روشی است برای بالا بردن تعداد و کیفیت بازدیدکنندگان یک سایت به کمک موتور جستجو.

روزانه ملیون‌ها کاربر اینترنتی با میلیون‌ها صفحه‌ی اینترنتی با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه می‌شوند که دستیابی به این اطلاعات در این دنیای مجازی بدون موتورهای جستجو تقریبا امکان ناپذیر است، به طبع این امر که دستیابی به اطلاعات به روز موتورهای جستجو که خود آنان نیز هر روزه به روز رسانی می‌شوند، ما نیز بر آن شدیم تا با بهره‌گیری از این دنیای مجازی برای نائل شدن به هدف نهایی این علم که افزایش رتبه سایت‌ها در موتورهای جستجو و در نتیجه آن افزایش بازدید‌کنندگان است، دست یابیم.

از این رو تلاش تمامی وبسایت‌نویسان قرار گرفتن در بالاترین رتبه در میان سایر سایت‌هایست که هنگام جستجو به کاربر نمایش داده می‌شوند. این بهینه‌سازی منجر به افزایش بینندگان و بازدید کنندگان و در نتیجه منجر به کسب درآمد بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر موتورهای جستجو با ارائه الگوریتم‌های متفاوت، در صدد نمایش نتایج مطلوب و مرتبط‌تری به کاربران هستند و این امر باعث رضایت کاربران از موتورهای جستجو خواهد گردید.


موتور جستجو ابزاری است قدرتمند در زمینه اینترنت که کاربران از آن برای جستجو وب سایتها و به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز و یا مورد علاقه شان استفاده می کنند.

طبق آمارهای بین المللی در حدود 85 درصد کاربران از این روش برای پیدا کردن وب سایتها استفاده می کنند و از دید بهینه سازان وب سایتها می توان گفت : "85 درصد وب سایتها با استفاده از موتور جستجو پیدا می شوند."
بدون بهینه سازی ، یک وب سایت نزدیک به 85 درصد از کاربران و یا بصورت خوش بینانه تر 85 در صد از مشتریان بالقوه را از دست خواهد داد و به جرأت
 می توان گفت این آن چیزی نیست که ما از یک وب سایت حرفه ای انتظار داریم ، چرا که 85 درصد از مشتریان راهی وب سایتهای رقیبان خواهند شد.

اگر میخواهید در موتور جستجو در رتبه های بالایی قرار بگیرید با ما تماس بگیرید

برای اطلاعات بیشتر از طریق قسمت تماس با ما با ما تماس بگیرید


تاريخ بروز رساني : يكشنبه 13/10/88 ساعت 16:39

.

گروه مهندسی کامز ، آدرس : قزوین - چهاراه عمران به سمت میدان میرعماد - پلاک 5 - طبقه 3 - واحد 5 ( جنب اسانسور صعود ) تلفن : 33369345 ، پیام کوتاه : 3000874000